Bardzo dobrze przygotowany podręcznik do języka polskiego dla klasy siódmej

Poszerzanie wiedzy o rodzimym języku, jego zasadach, literaturze czy kulturze jest niezbędne. Sprzyja temu każdy kolejny etap edukacji i dzięki temu pogłębiona zostaje jego znajomość. Podręcznik do polskiego klasa 7 to profesjonalnie przygotowana publikacja edukacyjna, która efektywnie w tym pomaga.

Czego młode osoby mogą spodziewać się po książce “Bliżej słowa”?

Została ona ciekawie przygotowana i ma dużo do zaoferowania. Potrafi też wzbudzić zainteresowanie nauką. Przekonałem się o tym bardzo szybko, obserwując mojego syna pochłaniającego wiedzę. Stało się tak za sprawą atrakcyjnej zawartości. Spory nacisk położony jest na kulturę i sztukę. Teksty literackie związane są z tematami dobrze znanymi starszym dzieciom. Dotyczą one rodziny, przyjaźni, domu, szkoły i szukaniu własnej tożsamości. Jest to według mnie ich zaleta, ponieważ można się z tym łatwo utożsamić. Wpływa to na lepsze zainteresowanie młodzieży językiem polskim i zachęca do nauki.

Zajmujące są też zajęcia o dziełach sztuki. Stwarza to okazję do interpretowania tekstów kultury niezwiązanych z literaturą. Ćwiczenia są za to różnorodne, co pozwala na urozmaicenie lekcji. Bardzo przydatne jest także położenie nacisku na tworzenie własnych form wypowiedzi. Jest tego całkiem sporo i uważam to za użyteczne. Moje dziecko uczy się w ten sposób tworzenia rozprawek, recenzji, wywiadu, pisania listu otwartego czy opisywania sytuacji. Podoba mi się również wyróżnienie istotnych zagadnień z nauki o języku. Jest to duże ułatwienie i odnalezienie ich jest przez to bardzo szybkie. Wiele elementów przemawia na korzyść tej publikacji i jest ona wartościowa.

“Bliżej słowa” to ciekawy i wypełniony praktyczną wiedzą podręcznik dla klasy siódmej

Zachwyca w jego przypadku to, że nie jest nudny i zaprasza do poznawania języka polskiego, kultury czy wielkich dzieł literackich. Zachęca do aktywności oraz interesującej edukacji. Przynosi to też oczekiwane rezultaty i motywuje do nauki. Przyciągającą uwagę zawartość przygotowały Ewa Horwath i Grażyna Kiełb, autorki znane z innych książek szkolnych. Sprawiły one, że ten podręcznik do polskiego klasa 7 jest tak wyjątkowy. Można śmiało uznać go za jeden z lepszych. Posiada wiele unikalnych cech i można się o tym łatwo przekonać.